SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Mjölkkana 6013608
nr 601 3608
Mjölkkana
Silver, 1800-tal, höjd: 14
Kondition: graverad
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
måndag 28 september 2009
kl 17:53:13
800 kr
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver